Dobrý, nebo špatný den.

07.01.2015 09:31

Setkáváme se s tím určitě všichni . Někoho pozdravíme  ,, DOBRÝ DEN“ a jako odpověď dostaneme … dnes není zrovna moc dobrý ( možná prší, sněží, je horko nebo se nedaří )

Otázka zní ?

Proč by neměl být dobrý ? Počasí sice neporučíme… někdy se ani v té práci moc nedaří, ale proč by neměl být dobrý den ? Můj názor je , že pokud nás nezastihla opravdu nějaká krutá událost, jako katastrofa, úmrtí blízkého člověka a podobné …  Na každém dni je přece něco dobrého. Už jen to že jsme naživu …

Naučila jsem se vnímat život  jinak než dříve.

Dnes si vážím každého dne .

Co je to dobrý a špatný den ?Pokud jsme zdraví a námi milovaní lidé jsou zdraví , ( nemyslím tím klasické nemoci, jako nachlazení, angína atd. …. ), máme střechu nad hlavou a máme co jíst,  domnívám se že je na každém dni něco dobrého. 

Má zkušenost je to, že jde jen o náš postoj k životu a jeho vnímání .

Mám dojem jako by lidi postihla nějaká šílená nemoc ..negace, nevnímavost, nespokojenost , jako by mnozí z nás přestali vnímat podstatu života.

Kolik potkáme  lidi při cestě do práce, na autobus, do obchodu, kteří se usmívají ? Z kolika lidí máme pocit spokojenosti ? štěstí ?

A při tom stačí jen tak málo …, každý den si uvědomit , žiju a tenhle den bude takový jaký si ho udělám, jaký bude můj postoj k mému životu a k těm 24 hodinám i se spánkem.

Tak všem Vám přeji krásný den J

I v dešti se dá tančit :-)

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: