JAK JSEM ILUSTROVALA TITULNÍ STRÁNKU KNÍŽKY

07.01.2015 09:25

Bylo mi ctí se na mé výstavě seznámit se známou spisovatelkou a scenáristkou Kateřinou Tomanovou, která mě poctila svou návštěvou.

Dostala jsem nabídku pro mě zatím úplně něčeho nového, zkusit navrhnout a ilustrovat obálku její knížky na základě textu. Jelikož mám ráda výzvy, slovo dalo slovo , Katka mi poslala text , který jsem si jedním dechem přečetla ( stojí za to si knížku opravdu koupit ) a udělala pár návrhů. první tři na ní působily jak z červené knihovny ( měla pravdu :-D) , ale aspoň jsem zjistila její představu . Z dalších tří návrhu si jeden vybrala a je na obálce :-) .

Co jsem ale vůbec netušila ..... :-D)))) .... chtěla jsem znát formát, byla mi udaná velikost knížky a tak jsem v miniaturní velikosti, kreslila uhlem, rudkou, křídou .... poslala jsem návrh a to bylo vše . Kdybych to jen tušila ( doporučuji pro to vždy se zeptat na detaily, co nejvíc informací a tím si člověk ušetří mnoho :-D ), nakreslila bych návrh na větší formát, tím bych si ušetřila čas a detaily více propracovala .

Nu což ... stále se učím !

Důležité je ovšem to, že Katce se můj návrh líbil a snad i Vás zaujme, když knížku uvidíte v některém knihkupectví :-) 

Křest : Ostrava, Dům knihy 10. 12. v 16 hodin. Praha, Václavák, Knihkupectví Academia, 16. 12. v 17 hodin.....a pak ještě další akce: Praha, 14. 12. Kulturáček na Bílé Hoře, 15 hodin. Janské Lázně, 4. 12. v 18:30 hodin.....

 

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: